Size Yardıma Hazırız

Müşteri Hizmetleri ve destek ekibimiz her tür soru ve sorununuzda yardımcı olacaktır. Sıkça Sorulan Sorular için sayfayı kaydırabilirsiniz.

1. pudo Nedir?

Türkiye’nin en geniş ‘Akıllı Gönderi Ağı pudo, online alışverişlerde kullanıcıları tarafından hem sipariş aşamasında hem de gönderiler dağıtıma çıktığında adres değiştirme seçeneğiyle teslimat adresi olarak tercih edilebilen teknolojik bir hizmettir.

2. Bana en yakın pudo’yu nasıl bulabilirim?

App Store veya Google Play üzerinden indirdiğin pudo uygulaması ya da pudo.com.tr web sitemiz üzerinden sana en yakın pudo'yu görüntüleyebilirsin.

3. Siparişimi pudo’ya nasıl yönlendirebilirim?

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformları ve markalardan yapmış olduğun online alışverişlerinde, alternatif teslimat noktaları arasından sana en yakın pudo noktasını seçerek ya da gönderin yola çıktığında kargo firması tarafından iletilen SMS içerisindeki linke tıklayarak teslimat adresini değiştirebilir ve sana en uygun pudo'yu seçebilirsin

4. pudo'dan saat kaça kadar gönderi alabilirim?

Gönderilerini 7/24, güvenle ve temassız teslim alabilirsin.

5. Gönderimi pudo'dan nasıl teslim alabilirim?

Gönderin pudo'ya bırakıldığında telefonuna gelen SMS içerisindeki şifre ya da QR kod ile gönderini kolayca teslim alabilirsin.

6. Gönderimi pudoBOX'tan ne zaman teslim alabileceğim?

Teslim alma süresi, alışveriş yaptığınız paltforma göre değişiklik gösterebilir. Sana gönderilen sms içerisinde yer alan süre içerisinde istediğin zaman teslim alabilirsin.

7. Gönderimi SMS’te belirtilen süre içerisinde almamam durumunda ne yapmam gerekiyor?

Gönderini belirtilen süre içerisinde teslim alamadığında, alıcısı olduğun firma tarafından iade olarak alınacaktır. Gönderi durumunu alışveriş yaptığın firma ile görüşerek takip edebilirsin.

8. pudo'yu açmak için bana gönderilen kodu yanlışlıkla sildim. Ne yapabilirim?

pudo üzerinden şifremi unuttum butonuna basarak ilgili yönlendirmeleri takip edebilir veya telefonuna indirdiğin pudo uygulaması üzerinden QR koduna kolayca erişip gönderini alabilirsin. Şifre değiştirme işlemleri için 0850 240 0 240 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayarak yardım isteyebilirsin.

9. Şu ana kadar gönderdiğim ve/veya aldığım iletilerin takibini nereden yapabilirim?

IOS ve Android uyumlu “pudo” uygulamasını telefonuna indirerek profil sayfanızdan veya web sitesi üzerinden tüm gönderilerini takip edebilir, geçmiş gönderilerini görüntüleyebilirsin.

10. Gönderimi başka biri teslim alabilir mi?

 Gönderini başka birinin almasını tercih ediyorsan, sana iletilen SMS içerisindeki QR kod şifre bilgilerini paylaşman durumunda, gönderini alacak kişinin pudo üzerinde yer alan “Alıcı Bilgilerini Değiştir”i seçmesi gerekmektedir.

11. pudo açılmıyor. Ne yapmalıyım?

Gönderinin olduğu hazne ekranda kırmızı ile görünecektir. Kapağın açılmadığını düşünüyorsan, pudo ekranı üzerinden "Tekrar Kapak Aç" butonuna tıklayabilirsin. Sorun olduğunu düşünüyorsan 0850 240 0 240 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayarak yardım isteyebilirsin.

12. Yaşadığımız site içerisine pudoBOX konulmasını istiyoruz. Talebimiz ile ilgili kim ile görüşebiliriz?

Web sitesi üzerinde başvuru formunu doldurarak veya 0850 240 0 240 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak talebini bize iletebilirsin.

13. pudo uygulamasının avantajları nelerdir?

pudo uygulaması ile gönderini kolayca takip edebilir, gönderin pudo’ya bırakıldığında bildirim alabilir, dağıtımda olan ve bekleyen gönderilerini görüntüleyebilir ve geçmiş gönderilerini tüm detayı ile arşivde tutabilirsin.

14. Anlaşmalı olduğunuz firmalar nelerdir, Hangi platformlarda pudo'ları seçebilirim?

Pudo'ları Trendyol, Hepsiburada gibi birçok pazaryerleri ve markadan yapacağın online alışverişlerde seçebilirsin.

15. Alışveriş yaptığım platform üzerinden pudo'yu her zaman seçemiyorum.

Alışveriş yaptığın platformun anlaşmalı olduğu satıcıya, ürünün içeriğine ve boyutuna bağlı olarak pudo'ları alternatif teslimat noktası olarak seçebilirsin.

16. Hangi şehirlerde pudo'yu kullanabiliyorum?

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Muğla'da, pudo'ları online alışverişlerinde teslimat adresi olarak seçebilir, gönderini pudo'dan alabilirsin.